Tensione në Kuvendin e Preshevës: Gjuatje me ujë, fyerje dhe shkulje mikrofonash (VIDEO)

Tensione në Kuvendin e Preshevës: Gjuatje me ujë, fyerje dhe shkulje mikrofonash (VIDEO)

NULL NULL
4 weeks më parë

Seanca e Kuvendit Komunal të Preshevës është zhvilluar nën tensione.

Siç raporton RTV Presheva këshilltarët komunal që nga fillimi e kishin devijuar debatin duke folur për tema jashta rendit të ditës.

Kryetari i Alternativës për Ndryshim, Shqiprim Arifi i cili gjatë diskutimeve të tij ishte mjaftë i ashpërt ndaj oponentëve politik, ndërsa në fund të seancës doli para kryesisë së kuvendit ku fillimisht shkuli mikrofonin e më pas gjuajti me ujë dhe ja grisi dokumentat kryetarit të Kuvendit Sami Salihut.

Pamjet e publikuara janë të TV Aldi:

https://fb.watch/83jhIejHAZ/