17:50, 26 Shtator 2018

Disa thonë se telefonat e mençur nuk janë të mirë për t’i përdorur për shëndetin e njeriut.

Ndërsa një pjesë tjetër e njerëzve presin në radhë për të blerë telefonin më të ri që del në treg.

Edhe ky vit i 2018-së kishte shumë telefona mobil të cilët janë modele interesante dhe me aplikacione që deri tani nuk ishin në tregun botëror.

Tre telefona të mençur me kualitet të këtij viti janë këta më poshtë:

SAMSUNG GALAXY NOTE 9

Galaxy Note 9 veçohet me një Bluetooth S Pen, më shumë kapacitet të brendshëm dhe RAM, një bateri masive 4,000 mAh, kamerw të dyfishtë dopio të pasme, aftësi të zgjeruara audio dhe vendosje të reja të skanerit të përparmë të gjurmëve të gishtave.

S Pen

HUAWEI P20 PRO

Ky model ka dizajn unik tw trefishtw me 68 megapiksel.

Huawei ka bateri me kapacitet masiv në anijet e saj dhe P20 Pro nuk është përjashtim me 4,000 mAh që është e sigurtë se do t’ju kalojë të paktën një ditë të plotë dhe të zënë.

Ajo ka një OLED të madh prej 6.1 inç me një nivel që mund të tregoni ose fshehni, një procesor i fuqishëm Kirin 970 me integruar AI, IP67 pluhur dhe rezistencë ndaj ujit, dhe më shumë.

huawei-p20-pro-verdict.jpg

APPLE IPHONE X

IPhone X është dizajni i parë unik i iPhone që kemi parë që nga fillimi i iPhone-it 10 vjet më parë. Ka një ekran të madh prej 5.8 inç me ekran minimal dhe asnjë buton në shtëpi. Një panel OLED Samsung përdoret për herë të parë në një iPhone. Ekziston një sistem i dyfishtë i kamerave të pasme me një mënyrë të re për të përdorur iPhone për shkak të mungesës së një butoni në shtëpi dhe butonit tradicional të energjisë.

Pa butonat në pjesën e përparme, iPhone X mbështetet në njohjen e përparuar të fytyrës për të zhbllokuar dhe përdorur Apple Pay. Performanca e besueshme dhe shumë e tejkalon funksionalitetin e teknologjisë së skanimit të irisit të Samsung. Apple së fundi përfshin tarifimin pa tel gjithashtu kështu që ju mund ta ngarkoni me lehtësi thjesht duke vendosur atë në një pajisje pa tel të ngarkimit.

apple-091217-iphone-x-3982.jpg