Tek protestuesit edhe Haradinaj me Limajn - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tek protestuesit edhe Haradinaj me Limajn

NULL NULL
15/10/2015

Para protestuesve që janë mbledhur tek ndërtesa e Kuvendit të Kosovës kanë dalë edhe lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës si dhe ai i NISMA-s Fatmir Limaj.

Haradinaj u dha kurajë protestuesve ndërsa në lidhje me situatën në Kuvendin e Kosovës ai nuk është prononcuar.

Ndërsa Limaj së bashku me deputetët e tij i janë bashkuar protestuesve, ndërsa situatën në Kuvendin e Kosovës e quajti alarmante.

“Ky është shtet rrethim në këto rrethana nuk ka kushte për vazhdimin e seancës”, ka thënë Limaj, njofton Klan Kosova