11:53, 6 Dhjetor 2018

Si pasojë e përmbysjes së shkaktuar nga të reshurat e shiut në Qipron veriore, të paktën dy persona kanë humbur jetën.

Mediat turko-qipriote kanë raportuar se vetura e viktimave është zhdukur gjatë përmbytjeve të shkaktuara nga të reshurat e pandërprera të shiut, shkruan Euronews, transmeton Klan Kosova.

“Brenda pak çastesh, koha e bukur me diell u shndërrua në një kohë të ftohtë dhe të ngrire më të reshura shiu dhe me bubullima”, ka thënë një banor i Qipros veriore.

 

klankosova.tv