Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Të mërkurën grumbullohen hendbollistet e Kombëtares U17 të Kosovës.

NULL NULL
nga Endrit Zogaj 20.02.2023 18:02

Të mërkurën në Gjakovë grumbullohen hendbollistet e Kombëtares U17 të Kosovës

Kjo kombëtare merr pjesë në Kampionatin e 16-të Mesdhetarë që mbahet në Greqi prej 26 shkurtit deri më 5 mars.

Kryetrajneri i “Dardaneve” U17, Mitat Ferati, më herët ka shpallur listën e lojtareve në të cilat llogaritë.

Mesdhetari vlerësohet garë e fortë, ndërsa synim i kombëtares sonë është zhvillimi i mëtejmë. Ky do të jetë grumbullimi i tretë i kësaj gjenerate.

Algjeria, Kroacia, Greqia, Italia, Mali i Zi, Rumania, Spanja, Tunizia dhe Turqia janë kombëtaret tjera pjesëmarrëse. Pas disa ditë përgatitje në Gjakovë, Kombëtarja udhëton për në Greqi.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.