Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Të mbijetuarit po nxirren nga rrënojat edhe më shumë se 24 orë pas tërmetit (VIDEO)

NULL NULL
07.02.2023 08:59

Të mbijetuarit ende po nxirren nga rrënojat në Turqi dhe Siri, më shumë se 24 orë pasi një tërmet i fuqishëm rrëzoi mijëra shtëpi, duke vrarë afro 4800 njerëz.

Midis të mbijetuarve ishte një djalë 14-vjeçar i cili dukej se ishte i vetëdijshëm ndërsa shpëtimtarët e transportuan me barelë në një ambulancë në qytetin jugor të Turqisë, Kahramanmaras.

“Më në fund! Ai është shpëtuar”, tha një reporter i CNN Turk, i cili transmetoi drejtpërdrejt shpëtimin.

Ndërsa shpëtimi i djalit ofron një fije shprese se të tjerët do t’i mbijetojnë kushteve atmosferike, numri i të vdekurve vazhdon të rritet, raporton CNN, transmeton Klankosova.tv.

Tërmeti me magnitudë 7.8 goditi të hënën pak pas orës 4 të mëngjesit me orën lokale.

Në linkun më poshtë mund të gjeni pamjet nga ky tërmet:

https://edition.cnn.com/2023/02/06/europe/turkey-syria-earthquake-tuesday-intl-hnk/index.html

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.