Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Të gjallët e Novëbërdës s’po i duan afër të vdekurit (VIDEO)

NULL NULL
nga Flamur Gajtani 01.03.2023 20:39

Të gjallëve të Livoçit të Epërm, u doli telash me disa të vdekur. Ata nuk po pranojnë që varrezat e Pasjakut të Novobërdës të vendosën në këtë pronë afër fshatit të tyre.

Madje thonë se kjo u prish edhe planet për ndërtim në këtë zonë, raporton Klan Kosova.

Në kundërshtim të kësaj, ata u janë drejtuar edhe organeve të drejtësisë, për çka duan ndërrim të lokacionit.

Procesi gjyqësor për këtë rast ka nisur, dhe banorët presin që të vendoset masa e sigurisë.

Por, në Komunën e Novobërdës thonë se diçka e tillë u caktua nga asambleja komunale me kërkesë të banorëve. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.