Të famshmit presin premierën e ''Star Wars'' (Video) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Të famshmit presin premierën e ”Star Wars” (Video)

NULL NULL
15/12/2015

Të famshmit po ecnin në tapetin e kuq gjatë së hënës përpara se të bëhej premiera e shumë pritur të kapitullit të fundit të “Star Wars: The Force Aëakens’’.

Policia ishte duke u kujdesur për bulevardin Hollyëood, duke e mbajtur atë të mbyllur, përderisa u kujtua që origjinalja e Star Wars u hap në 1977 dhe organizatorët ngritën një tendë të madhe të bardhë në gjithë gjatësinë e rrugës, transmeton Klan Kosova.

Një pjesë tjetër që e karakterizon filmin është se sjell karakteret e Luke Skyëalker (Mark Hamill), Princess Leia (Carrie Fisher) dhe Han Solo (Harrison Ford) që i kthen prapa në galaktikën e tyre në një rrugë të gjatë shumë të gjatë.

Siguria ishte mjaft në nivel në LQDP duke u dërguar madje edhe 70 oficerë deri sa të përfundonte premiera.

Filmi hapet në mbarë teatrot e vendeve nga e enjtja më 17 dhjetor.