Tatum lider i Celtics në fitoren ndaj Kings (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tatum lider i Celtics në fitoren ndaj Kings (VIDEO)

NULL NULL
nga Shpend Spahija 22.03.2023 08:30

Të mërkurën në mëngjes me kohën tonë lokale janë zhvilluar 6 ndeshje në NBA, ku janë arritur këto rezultate:

Orlando Magic vs Washington Wizards 122-112,

Atlanta Hawks vs Detroit Pistons 129-107,

Brooklyn Nets vs Cleveland Cavaliers 109-115,

New Orleans Pelicans vs San Antonio Spurs 119-84,

Los Angeles Clippers vs Oklahoma City Thunder 100-101 dhe

Sacramento Kings vs Boston Celtics 109-132.

Lider i Celtics në këtë triumf ishte Jayson Tatum, i cili realizoi 36 pikë, 8 kërcime dhe 4 asistime.