Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Takohen Escobar dhe Abazoviq, diskutojnë për trajtimin e korrupsionit në Ballkanin Perëndimor

NULL NULL
23.03.2023 00:25
Escobar Abazoviq

Përfaqësuesi Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar është takuar sot me kryeministrin në detyrë të Malit të Zi, Dritan Abazoviq.

Në takim u diskutua për mbështetjen e unifikuar për Ukrainën, rëndësinë e rrugës së Malit të Zi drejt BE-së, si dhe se si të trajtohet korrupsioni në Ballkanin Perëndimor, sipas njoftimit nga Byroja e Departamentit i Shtetit amerikan për punët në Evropë dhe Euroazi.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.