Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tahiri: Ka ardhur koha që SHBA të udhëheq dialogun Kosovë-Serbi

NULL NULL
12.01.2023 10:48
Edita Tahiri
Edita Tahiri

Ish-kryenegociatorja Edita Tahiri, ka thënë se ka ardhur Shtetet e Bashkuara të Amerikës të marrin nën udhëheqje ndërmjetësimin e dialogut Kosovë-Serbi.

Tahiri tha se nuk mund të ketë paqe të qëndrueshme dhe as marrëveshje finale përderisa Serbia mbetet ende pro ruse.

“Nuk mund te presim paqe te qendrueshme dhe as marreveshje finale perderisa Serbia mbetet pro-ruse. Eshte koha qe SHBA-ja ta marre udheheqjen per ndermjetesimin e dialogut Kosove-Serbi, me perkrahjen e partnereve evropian”, tha Tahiri/Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.