Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Tahiri: Borrell dhe Lajçak të japin dorëheqje menjëherë

NULL NULL
30.05.2023 14:56
Edita Tahiri

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun Kosovë-Serbi Edita Tahiri, ka reaguar sërish pas zhvillimeve në Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq.

Ajo tha se kryediplomati i Bashkimit Evropian Josep Borrell dhe emisari special i BE-së në dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, duhet të jap dorëheqje.

Sipas saj, në vend se ata të krijonin marrëdhënie paqësore fqinjësore, përfunduan duke sjellë dhunën e kriminelëve të Vuçiqit kundër paqeruajtësve të NATO-s.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.