Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Szunyog kërkon që Kosova t’i kthehet dialogut pas zhvillimeve të fundit në veri

NULL NULL
08.06.2023 11:07

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, ka bërë thirrje që Kosova t’i kthehet dialogut pas zhvillimeve të fundit në veri të vendit.

Ai po ashtu bëri thirrje që lart në prioritete të jenë reformat në lidhje me BE-në, transmeton Klankosova.tv.

“Diskutuam me Komitetin për Integrim në BE për progresin e Kosovës drejt BE-së de bëra thirrje Parlamentit që t’i proritiozojë reformat në lidhje me BE-në”, ka shkruar Szunyog në Twitter.

“Ne po ashtu diskutuam situatën në veri dhe e ripërsërita thirrjen për rikthim në dialog”.

 

Discussed w/ the #EU integration committee 🇽🇰Kosovo’s progress towards the EU and called on the Assembly to prioritise 🇪🇺EU-related reforms. We also discussed the situation in the north and I reiterated the call for return to dialogue. pic.twitter.com/gRJZkAP3Hx

— Ambassador Tomáš Szunyog (@EUAmbKS) June 8, 2023

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.