Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Szunyog: E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në BE

NULL NULL
04.10.2023 11:50
Tomas Szunyog

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, ka deklaruar se Ballkani Perëndimor e ka vendin në bllok.

Ai, në tryezën e GLPS-së për “Barometrin e Reformave të BE-së”, ka theksuar se të gjithë shtetet duhet të bëjnë punë të madhe që të plotësojnë procesin integrues.

“Shtrirja dhe zgjerimi është një agjendë e BE-së. E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në BE, këto nuk janë fjalë boshe, bashkëpunimi politik dhe financiar e tregojnë këtë zotim”.

“Procesi i integrimit është shumë i gjatë dhe shumë i ndërlikuar. Ata që aspirojnë për t’u bërë anëtarë duhet të jenë të dedikuar dhe të bëjnë të punë madhe”, ka thënë Szunyog./Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.