Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Svensson “ilaç” për Bayern-in

NULL NULL
nga Naim Selmani 22.04.2023 18:06

Kampioni gjerman Bayern Munchen ka dështuar në tentimin për ta mposhtur ekipin e Mainz-it në kuadër të Bundesligës.

Ekipi i drejtuar nga trajner Bo Svensson doli triumfues ndaj Thomas Tuchel bile duke bërë edhe një arritje të madhe përcjell klankosova.tv.

Nën drejtimin e Svensson, Mainz e ka mposhtur Bayern-in në shtëpi në tri ndeshjet e para.

Me këtë rast ai bëhet trajneri i parë pas 27 vjetësh që e arrin një gjë të tillë.

I fundit këtë seri ndaj ekipit bavarez e kishte arritur trajneri i Feriburg-ut, Volker Finke nga 1993 deri 1996.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme