Sveçla pas sulmit me armë ndaj policisë: Grupet kriminale po synojnë të krijojnë frikë dhe pasiguri - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sveçla pas sulmit me armë ndaj policisë: Grupet kriminale po synojnë të krijojnë frikë dhe pasiguri

NULL NULL
27.01.2023 23:14

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas sulmit të sotëm me armë ndaj një patrulle policië në Zveçan, duke thënë se grupet kriminale serbe të mbështetura nga Serbia, po synojnë të krijojnë një atmosferë frike dhe pasigurie duke synuar zbatimin e ligjit.

Sveçla tha se qëllimi i tyre përfundimtar është ta bëjnë veriun një zonë të paligjshme, të drejtuar nga kriminelët, njofton Klankosova.tv.

“Qëllimi i tyre përfundimtar: ta bëjnë veriun e Kosovës një zonë të paligjshme, të drejtuar nga kriminelët. Përpjekjet e tyre përfundimisht do të dështojnë”, shkroi ministri në Twitter.

Policia sulmohet me armë zjarri në Zveçan