Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sveçla i fton qytetarët që të mos i përgjigjen thirrjeve për protestë në jug të Mitrovicës

NULL NULL
01.06.2023 09:54
Xhelal Sveçla

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla, i ka ftuar qytetarët që të mos i përgjigjen thirrjeve për të protestuar në jug të Mitrovicës.

Sveçla tha se kjo thirrje për të marshuar drejt veriut nuk i ndihmon Kosovës.

“Përmes këtij organizimi në rrjetet sociale po tentohet të nxiten tubime të panevojshme. Sipas vlerësimeve nga institucionet e sigurisë, kjo thirrje po përhapet nga persona të panjohur dhe profile të dyshimta nëpër rrjetet sociale”, tha Sveçla.

“Mbështetja e madhe qytetare e këtyre ditëve karshi vendimeve të Qeverisë dhe institucioneve tona, të drejta dhe legjitime, janë garancë e vendosjes së kushtetutshmërisë dhe ligjshmërisë në veri të vendit. I ftoj të gjithë qytetarët që të mos i përgjigjen këtyre thirrjeve të dyshimta dhe organizimeve anonime”, theksoi ai.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.