Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sveçla: I dënoj sulmet ndaj policisë nga grupet kriminale të drejtuara nga Beogradi

NULL NULL
31.05.2023 21:26
Xhelal Sveçla
Xhelal Sveçla

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se grupet kriminale të maskuara e të drejtuara nga Beogradi e kanë sulmuar Policinë e Kosovës në Zveçan.

Ai, me anë të një cicërime në Twitter, ka deklaruar se i dënon ashpër këto sulme.

“Këto akte rrezikojnë jetë dhe synojnë destabilizimin e vendit tonë”.

“Ne qëndrojmë të bashkuar kundër një dhune të tillë. Autorët do të identifikohen dhe do të vihen para drejtësisë”, ka thënë Sveçla./Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.