Sveçla: Alshiqi me pesë zyrtarë të MPB-së sot janë pezulluar nga detyra - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sveçla: Alshiqi me pesë zyrtarë të MPB-së sot janë pezulluar nga detyra

NULL NULL
18.04.2023 18:58
Xhelal Sveçla
Dyshohet se e shfrytëzonte parkingun e ministrisë për “rent a car”, pezullohet nga puna zyrtari i MPB-së së bashku me pesë të tjerë.

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se zyrtari i MPB-së, Riza Alshiqi, së bashku me pesë zyrtarë të tjerë sot janë pezulluar nga detyra.

Këtë njoftim Sveçla e ka bërë të ditur përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, njofton Klan Kosova.

“Referuar rastit të keqpërdorimit të detyrës nga zyrtari i Ministrisë së Punëve të Brendshme Riza Alshiqi, për përfitimet e biznesit të tij ‘Rent a car’ në dëm të aseteve shtetërore, përveç inicimit të rastit për hetime në Policinë e Kosovës, i njëjti bashkë me 5 zyrtarë të të njëjtit departament sot janë pezulluar nga detyra”.

“Do të vazhdojmë me përpjekjet tona që të gjithë keqpërdoruesit t’i ballafaqojmë me drejtësi teksa zyrtarët e përkushtuar për punë me profesionalizëm e përkushtim do të jenë në nivelin më të lartë të detyrës e në shërbim të qytetarëve tanë”.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

klankosova.tv