"Superpuna", Murati thotë se për tri javë u punësuan mbi njëmijë të rinj - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Superpuna”, Murati thotë se për tri javë u punësuan mbi njëmijë të rinj

NULL NULL
01.03.2023 10:26

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka njoftuar se në platformën “Superpuna”, janë mbi njëmijë e 500 vende të lira pune për të rinjtë nga 18 deri në 25 vjeç.

Murati, në një postim në Facebook, shkroi se për vetëm tri javë në këtë platformë janë verifikuar mbi tremijë punëkërkues, mbi dymijë punëdhënës që ofrojnë punë, si dhe mbi njëmijë marrëdhënie pune dhe punësime.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.