Superliga në Basketboll do të quhet Artmotion Superliga

Superliga në Basketboll do të quhet Artmotion Superliga

NULL NULL
1 month më parë

Federata e Basketbollit e Kosovës dhe Artmotion kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi ku tani e tutje Superliga e Kosovës në Basketboll do të quhet Artmotion Superliga.

Artmotion gjithashtu do të jetë sponzor gjeneral i Superligës së Kosovës në Basketboll deri në fund të stinorit, njofton Klankosova.tv.

Këtë e ka bërë të ditur Drejtori i Platformës televizive Artmotion, Alaudin Hamiti dhe kryetari i Federatës së Basketbollit, Arben Fetahu gjatë një konference që u mbajt sot nga ora 11:30.

Drejtori i platformës televizive, Alaudin Hamiti u shpreh i kënaqur me marrëveshjen e re të arritur.

Teksa, kryetari i Federatës së Basketbollit, Arben Fetahu u shpreh i kënaqur me lidhjen e kësaj marrëveshje, ku ndër tjera tha se kjo do të ndihmojë akoma më shumë në ngritjen e cilësisë së basketbollit në Kosovë.