Super vikend futbolli në Artmotion, nis edhe La Liga e Serie A - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Super vikend futbolli në Artmotion, nis edhe La Liga e Serie A

NULL NULL
nga Emanuell Syla 12/08/2022

Gjahu për më të mirin e La Ligës fillon.

Të premten starton sezoni i ri në kampionatin spanjoll La Liga, me ndeshjen Osasuna – Sevilla, kampionat që transmetohet në Artmotion.

Ditën e shtunë, starton sezoni i ri edhe në kampionatin italian në futboll, Serie A, me ndeshjen Milan – Udinese.

Po atë ditë zhvillohen edhe tri ndeshje tjera që transmetohen në platformën Artmotion tek kanalet e Arena Sport.

Në programet sportive të Artmtoin, Kujtesa e Supersport këtë vikend do të transmetohen ndeshje të shumta derbi nga top ligat evropiane.

Arsenal – Leicester të shtunën nga Premier Liga, Paris Saint Germain kundër Montpellier nga Ligue 1, Hertha Berlin – Eintracht Frankfurt nga Bundesliga dhe Barcelona Ray Ballecano na La Liga Spanjolle, si dhe tek kanalet e Kujtesës kampionati i Turqisë.

Të dielën primatin e merr Chelsea – Tottenham, pastaj Lorient Lyon, Bajern Munih – Wolfsburg dhe Lazio Bologna.

Pothuajse asnjë ndeshje derbi nga futbolli vendor ose evropian nuk do të kaloj dika tjetër, përvec platformës Artmotion.