18:43, 24 Nëntor 2019

Ka përfunduar ndeshja e basketbollit midis skuadrës Sigal Prishtina dhe KB Peja me rezultat 104:60 në favor për kryeqytetasit.

Kjo përballje që është zhvilluar në kuadër të Super Ligës së Kosovës, është luajtur në palestrën e “Pallatit të Rinisë” në Prishtinë, njofton Klan Kosova.

Pjesa e parë e këtij takimi ka përfunduar me rezultat 58:34, ku prishtinasit ishin dukshëm më të mirë. Paraqitjen e mirë kampionët e kanë vazhduar edhe në pjesën e dytë, kështu duke arritur që ta përmbyllin takimin me rezultat 104:60.

Te Prishtina u dalluan Meriton Ismaili me 21 pikë, Mikaile Tmusiq dhe Divine Myles nga 18 sosh dhe Fahro Alihoxhiq me 13 pikë dhe 12 kërcime.

Te Peja më i miri ishte Henrik Sirko me 12 pikë dhe nëntë kërcime.

Sigal Prishtina tani ka shtatë fitore dhe tre humbje, kurse Peja katër fitore dhe gjashtë humbje.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë