Sunak: 24 orët e ardhshme janë absolutisht kritike për evakuimin e britanikëve nga Sudani - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sunak: 24 orët e ardhshme janë absolutisht kritike për evakuimin e britanikëve nga Sudani

NULL NULL
25.04.2023 18:57
Rishi Sunak

Kryeministri i Britanisë, Rishi Sunak, ka thënë se 24 orët e ardhshme janë “absolutisht kritike” për evakuimin e shtetasve britanikë nga Sudani.

Ai tha se nesër do të ketë shumë fluturime evakuimi nga Sudani për në Britani, shkruan Skynews, përcjell Klankosova.tv

Duke falënderuar ekipet në Zyrën e Jashtme, Komunitetit dhe Zhvillimit, ai tha: “Ne mund të bëjmë një shtytje të madhe siç po bëjmë tashmë dhe ju mund të na ndihmoni që të gjithë. Përpjekjet tuaja po ndihmojnë vërtet, me të vërtetë, duke bërë një ndryshim të madh. Vazhdoni këtë… 24 orët e ardhshme janë absolutisht kritike”.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iO