9:18, 19 Janar 2020

Lëvizja Houthis e cila është e lidhur me Iranin, ka sulmuar një kamp ushtarak në qytetin Marib të Jemenit, kështu duke vrarë 60 persona dhe duke plagosur dhjetëra të tjerë.

Lajmin e ka bërë të ditur televizioni shtetërorë i Arabisë Saudite, i cili ka shtuar se viktimat ushtarakë, shkruan Reuters, transmeton Klan Kosova.

Sipas burimeve të televizionit Al Ekhbariya, sulmi është kryer me raketa balistike dhe dronë.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë