10:57, 21 Nëntor 2019

Një oficer policie në Detroit u qëllua për vdekje dhe një tjetër u plagos ndërsa ishin duke kërkuar për një të dyshuar në një shtëpi në perëndim të qytetit.

Shefi i policisë James Craig tha se oficeri i vdekur ishte një veteran 18 vjeçar, i cili u qëllua në qafë me një pushkë të fuqisë së lartë. Oficeri tjetër, një veteran tre vjeçar, u qëllua në këmbë. I dyshuari nuk u identifikua, njofton Klan Kosova.

Një oficer shtiu në drejtim të dyshuarit duke e plagosur atë. Ai së bashku me oficerin e plagosur u dërguan në një spital aty pranë. Gjendja e të dyve nuk u bë e ditur menjëherë.

Craig thotë se i dyshuari kishte hyrë në shtëpi duke kërkuar të dashurën e tij.

Sipas Craig, banorët e shtëpisë ishin duke ikur kur arritën oficerët dhe paralajmëruan se i dyshuari brenda ishte i armatosur. Oficerët që hynë në shtëpi për të kërkuar të dyshuarin u qëlluan derisa po zbrisnin shkallët nga kati i dytë.

Konkurs Pune

Lexo më shumë