Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sulmi në Hamburg, Scholz: Bëhet fjalë për akt brutal dhune

NULL NULL
10.03.2023 08:57
Olaf Scholz

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, ka reaguar pas të shtënave me armë në Hamburg, ku mbetën të vdekur shtatë persona dhe 25 të tjerë të plagosur.

Scholz, u ka shprehur ngushëllime familjarëve të viktimave teksa ngjarjen e rëndë e konsideron si akt brutal dhune, njofton Klankosova.tv.

“Lajme të këqija nga Hamburgu. Disa anëtarë të një Kishe të Jehovait ranë viktimë e një akti brutal dhune mbrëmë. Mendimet e mia janë me ta dhe familjet e tyre. Dhe me forcat e sigurisë, të cilat kanë pasur një dislokim të vështirë pas tyre”, ka shkruar Scholz në Twitter.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

Të paktën 7 të vrarë e 25 të plagosur në Hamburg

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.