Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sulmi në Belgorod la 12 të plagosur, thotë guvernatori

NULL NULL
23.05.2023 13:37
belgorod

Guvernatori i Belgorodit, Vyacheslav Gladkov, thotë se operacioni kundër terrorizmit po e “pastron” zonën dhe se sulmi i së martës plagosi 12 persona.

“Që nga mëngjesi, vendbanimet e rrethit urban Grayvoron Golovchino, Antonovka, Kozinka, Spodaryushino, Gora-Podol, Glotovo, Zamostye, Bezymeno, Zarechye, Grayvoron, Wet Orlovka, Novostroevka ishin nën zjarre të shumta me mortaja dhe artileri. MLRS punoi në ndërtesa banimi dhe civilë, pajisjet shpërthyese u hodhën nga quadrokopterët”, tha Gladkov, raporton Aljazeera, transmeton Klan Kosova.

“Për pasojë janë 12 civilë të lënduar, dëmtime janë shënuar në 29 shtëpi private dhe tre vetura. Aktualisht nuk ka energji elektrike në 14 vendbanime, do të fillojmë punimet restauruese kur të lejojë situata operative”, shtoi ai.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.