10:28, 19 Shtator 2019

Të paktën 30 civilë janë vrarë dhe 40 të tjerë janë plagosur në sulmet ajrore nga forcat e sigurisë afgane të mbështetur nga forcat amerikane.

Sulmi i mbrëmshëm ajror kishte për qëllim shkatërrimin e vendit të fshehur të ekstremistëve të ISIS-it, por siç njoftuan zyrtarë qeveritarë civilët u goditën gabimisht, raporton Reuters, transmeton Klan Kosova.

Konkurs Pune

Lexo më shumë