Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sulm vdekjeprurës me raketa në një shkollë në Donetsk

NULL NULL
13.03.2023 16:30
sulm me raketa

Forcat ruse kanë gjuajtur dy raketa në një shkollë në Avdiivka të Donetskut, ka njoftuar Andrii Yermak, kreu i zyrës së presidentit ukrainas.

Yermak tha se një banor vendas vdiq në sulm, por nuk janë dhënë detaje të mëtejshme.

Forcat ruse kanë vazhduar me operacionet e tyre sulmuese në zonat Lyman, Bakhmut, Avdiivka, Maryinka dhe Shakhtar, në rajonin e Donetskut, prej muajsh, shkruan Skynews, përcjell Klankosova.tv

Ata duket se synojnë të kapin të gjithë rajonin industrial të Donbasit të Ukrainës, i cili përbëhet nga zona e Donetsk dhe Luhansk.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.