23:29, 10 Dhjetor 2019

Një oficer policie dhe të paktën pesë persona të tjerë kanë vdekur në një betejë me armë “të furishme” në New Jersey, raportojnë mediat amerikane.

Të shtënat shpërthyen në lagjen Greenville, e cila është pikërisht përtej lumit Hudson nga New York City, njofton Klan Kosova.

Ende nuk dihet motivi për incidentin. Autoritetet thonë se nuk besojnë se ishte një sulm terrorist.

Mediat lokale raportojnë se të shtënat filluan në një dyqan ku dy të dyshuarit kishin barrikaduar veten e tyre brenda.

Videon e përledhjes mes sulmuesve dhe policisë mund ta shikoni në këtë video.

Gun battle leaves multiple people dead in Jersey City

Frightening video shows massive police response amid a gun battle prompted by what is believed to have been a drug deal gone bad in Jersey City. A police officer and multiple people are dead. https://abcn.ws/35bRkwT

Publiée par ABC News sur Mardi 10 décembre 2019

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë