Sudani bëhet me kryeministër pas disa dekadash - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sudani bëhet me kryeministër pas disa dekadash

NULL NULL
02/03/2017

Presidenti i Sudanit Omar sl-Bashir, e ka emëruar një person në pozitën e kryeministrit, duke e rikthyer këtë post brenda shtetit, pasi e kishte shfuqizuar kur kishte ardhur në pushtet në vitin 1989, raporton Al Jazeera, transmeton Klan Kosova.

Bakri Hassan Saleh, do të betohet të thinjen dhe menjëherë do të fillojë negociatat për formimin e kabinetit të ri, ka thënë lideri i Partisë Kombëtare, Ibrahim Mahmoud.

Ligjvënësit sudanezë, kishin vendosur që ta rikthenin pozitën e kryeministrit në dhjetor të vitit të kaluar.