Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Struga shpallet kampione në Superligën e Maqedonisë së Veriut

NULL NULL
07.05.2023 20:02

Ekipi shqiptar që garon në Superligën e Maqedonisë së Veriut në futboll, Struga është shpallur kampione.

Struga siguroi titullin, pasi mposhti Sileksin në ndeshjen e sotme me rezultat 3-0.

Kështu skuadra shqiptare e fitoi titullin për herë të parë në histori të klubit.

Pas Shkëndijës dhe Shkupit, tani edhe Struga bëhet ekipi tjetër shqiptar që e fiton titullin në elitën e futbollit maqedonas.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.