Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Stresi në punë

NULL NULL
15.06.2015 18:31

Stresi në vendin e punës duket që është i pashmangshëm sepse i prek gati të gjithë, transmeton Klan Kosova.Por stresi i tillë mund të ju jap më shumë se dhimbje koke ose disa netë pa gjumë, kjo në fakt mund të ndikojë në jetën tuaj.

Puna është burimi i dytë më i zakonshëm i stresit pas parave në mesin e të rriturve amerikanë.E sipas tyre stresi në punë dallon nga format e tjera të stresit.”Ne kemi më shumë kontroll mbi stresin në familje sesa në vendin e punës” thotë psikoterapisti Bryan Robinson autor i librit “Chained to the desk”.

E disa nga mënyrat për të evituar janë kujdesi për zyrën apo për vendin e punës, krijimi i marrëdhënieve të mira me kolegët e punës e të tjera.E gjithashtu si më të rëndësishme janë prioritetet që ne duhet të mësojmë të themi jo.Nuk bëhet fjalë që të refuzojmë të punojmë, por nëse keni shumë punë duhet vendosur se cilat gjëra janë më primare./klankosova.tv

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.