Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Stoke e mposhtë Tottenhamin

NULL NULL
09.05.2015 18:36
Stoke city e ka mposhtur Tottenham Hotspurin me rezultat 3:0.

Loja që u zhvillua në stadiumin “Britannia Stadium” në tërësi i takoi Stoke Cityt, kurse gjelat nga Londra dhanë shumë pak, gjë të cilën e tregon edhe rezultati.

Golat në pjesën e parë i shënuan Charlie Adam në minutën ’21 dhe Steven Nzonzi në minutën e ’32.

Puna për Stoke u lehtësua shumë në pjesën e dytë kur me karton të kuq u përjashtua nga loja Chiriches i Spurs.
Mame Biram Diouf shënoi në minutën ’86, për t’i dhënë goditjen e fundit Tottenhamit në këtë takim.

Tottenham deri vonë shpresonte për një vend në top katërshe që dërgon në Champions League, por me humbjen e sotme i vështirsoi punët edhe më shumë edhe për një vend në Europa League.

Aktualisht Tottenham pozicionohet në vendin e gjashtë me 58 pikë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.