Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Stojanoviqi largohet nga RYCO-ja

NULL NULL
10.03.2023 15:38

Jagos Stojanoviq nuk është më përfaqësues i Serbisë në Zyrën Rajonale për Bashkëpunim Rinor (RYCO), zyrë kjo e themeluar me iniciativë të Bashkimit Evropian, pasi u fotografua me një baner me hartën e Kosovës mbi ngjyrat e Serbisë e me mbishkrimin “Nuk ka dorëzim”.

Lajmin për Klan Kosovën e ka konfirmuar Krenare Gashi që udhëheq me zyrën e RYCO-s në Kosovë.

Sipas Gashit, veprimi i Stojanoviqit, që ndodhi për herë të parë që nga themelimi i këtij institucioni në Samitin e BE-së, nxiti gjuhë të urrejtjes.

Ajo tha po ashtu se të hënën do ta mbajnë aktivitetin e parë, të organizuar nga zyra e RYCO-s në Kosovë, pas dorëheqjes së tij. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.