Stoichkov: Xavi, i papërsëritshëm - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Stoichkov: Xavi, i papërsëritshëm

NULL NULL
21/05/2015
Xavi Hernandez do të largohet pas një karriere të bujshme me katalanët drejt Arabisë Saudite. Shumë njohës, kolegë e miq e quajnë brilant mesfushorin spanjoll.

Largimi i ‘gjeniut të mesfushës’, Xavi Hernandez, nga Barcelona ka bërë që të ketë reagime në mesin e kolegëve e ish kolegëve.

Hristo Stoichkov, ish blaugran, e quan të papërsëritshëm spanjollin.

“Nuk do të ketë tjetër si ai. Askush nuk do të mund të përsërisë të arriturat e tij në karrierë”.

“Ikja e Xavit do të jetë pikëshënese e epokave: para Xavit dhe pas largimit të tij nga Barcelona”.

Ndërsa, Ronald Koeman e krahason Xavin me Pep Guardiolën.

“Kur unë isha trajner i tij tek Barcelona B, të gjithë e dinim se ai do ishte Guardiola i ekipit, se do të zinte vendin e tij pas largimit të Pep. Qysh në moshë të re ai është dalluar për talentin dhe aftësinë për të lexuar taktikat”.