17:27, 25 Gusht 2019

Statuja e refugjatit nga Kosova, Gzim Dervishit, është zhdukur të dielën.

Gzimi kishte udhëtuar tre mijë kilometra për të parë veten e tij të shkrirë në bronz.

Mirëpo, kjo gjë më nuk do të jetë e mundur pasi statuja e Gzimit që gjendej në qytetin Vesteras të Suedisë është zhdukur, transmeton Klan Kosova.

E ky lajm që është shpërndarë nga norran.se e ka mërzitur shumë Gzimin.

”Ndjehem jashtëzakonisht i tronditur dhe i trishtuar me ketë lajm dhe këtë ndodhi që ka ndodhur ku është shteti i Kosovës në ketë rast, ku janë të drejtat e mia?”, ka deklaruar Gzim Dervishi për Nobel Press.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë