Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Specialja ia konfiskon telefonin edhe vëllait të Hakif Zejnullahut

NULL NULL
15.09.2023 13:36
EULEX
Misioni Evropian për Sundim të Ligjit në Kosovë, EULEX. Foto ilustruese

Zyrtarë policorë të EULEX-it ia kanë konfiskuar telefonin Bajram Zejnullahut, vëllait të heroit Hakif Zejnullahu.

Burime të Klankosova.tv bëjnë të ditur se konfiskimi i telefonit të Zejnullahut është bërë sot.

Familja Zejnullahu njihet si një nga familjet e para që kanë shërbyer si bazë e parë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Kujtojmë se përveç Zejnullahut, me urdhër të Gjykatës Speciale, telefonët iu janë konfiskuar edhe Nait Hasanit, Rrustem Mustafës e Arben Mustafës, vëllait të Salih Mustafës – Calit.

Në lidhje me konfiskimin e telefonëve nga Specialja, sot është protestuar përpara zyrave të EULEX-it në Fushë Kosovë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.