12:40, 20 Mars 2020

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Spanjë tani ka arritur në 1,002, thonë autoritetet e atjeshme.

Afro 20,000 njerëz janë infektuar, ndërsa 1.588 të tjerë janë shëruar, raporton BBC, transmeton Klan Kosova

Kësisoj, Spanja është bërë vendi i katërt që regjistron më shumë se 1000 vdekje nga ky virus, pas Kinës, Italisë dhe Iranit.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë