Spanja shënon edhe 683 vdekje të reja

Spanja shënon edhe 683 vdekje të reja

6 muaj më parë

Spanja ka raportuar edhe 683 vdekje nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit, një numër më i vogël i fataliteteve krahasuar me dy ditët më parë.

Numri total i vdekjeve ka shkuar në 15,000m njofton Klan Kosova.

Tani në botë ka rreth 1.5 milion raste të konfirmuara me koronavirus në të gjithë botën. Më shumë se 88.500 njerëz kanë vdekur dhe rreth 330,000 janë shëruar