Spanja me pesë ekipe në Ligën e Kampionëve - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Spanja me pesë ekipe në Ligën e Kampionëve

NULL NULL
28/05/2015
Spanja do të marrë pjesë me pesë ekipe në sezonin e ri te Ligës së Kampioneve.

Kjo, pasi Sevilla u shpall kampione e Ligës së Evropës, duke e mposhtur në finale Dnipron me rezultatin 3-2.

Sevilla nuk arriti kualifikimin në Ligen e Kampioneve përmes renditjes në La Liga, por e arriti pas fitores se Ligës së Evropës.

Barcelona, Real Madridi, Atletico Madrid dhe Valencia janë skuadrat e tjera spanjolle në Ligen e Kampioneve ne sezonin e ri.