21:00, 17 Nëntor 2019

Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, ka thënë se ndeshja me Kosovën ka qenë e vështirë dhe se mikpritja ka qenë e jashtëzakonshme.

Kështu ka thënë ai gjatë një konference për media, pas ndeshjes Kosovë – Angli, ku kjo e fundit doli fituese me rezultat 0:4, njofton Klan Kosova.

“Ishte një ndeshje e vështirë gjithsesi, por pikësëpari me duhet ta theksoj mikpritjen e jashtëzakonshme që na u bë sonte”.

“Në fillim kishim vështirësi që të depërtojmë, por më pas lojtarët si Maguire dhe Winks arritën të depërtojnë”.

“Ishte një test shumë i mirë për ne. Ishte një test i mirë për lojtarët e rinj dhe ata me eksperiencë”.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë