Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sot testohet alarmi publik në Prishtinë

NULL NULL
02.12.2023 10:00
alarmi publik
alarmi publik

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se sot në orën 12:05 do të bëhet testimi i alarmit publik.

Sipas njoftimit, ky testim do të bëhet me zë të një trajtshëm, dy herë nga 30 sekonda, përcjell Klankosova.tv.

“Ju njoftojmë se testimi i radhës i sistemit të Alarmit Publik do të bëhet me datë 02.12.2023  (e shtunë)  ora 12:05 më zë të një trajtshëm dy herë nga 30 sekonda”, thuhet në njoftimin e komunës.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.