Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sot takohen Kurti dhe Abazoviq

NULL NULL
14.04.2023 07:34
Albin Kurti Dritan Abazoviq

Kryeministri Albin Kurti sot do të pret në takim kryeministrin në detyrë të Malit të Zi, Dritan Abazoviq.

Takimi mes homologëve është planifikuar të  nisë nga ora 9, në ndërtesën e Qeverisë.

Në takimin ndërmjet dy kryeministrave, i paraparë për në orën 09:00, Kurti dhe Abazoviq do të nënshkruajnë marrëveshjen bilaterale për korridorin e qiellit të hapur, me të cilin parashihet lejimi i shfrytëzimit të hapësirës ajrore të Malit të Zi nga aeroplanët që fluturojnë nga Aeroporti i Prishtinës.

Pas takimit, të dy do të dalin në konferencë për media.

Abazoviqi po qëndron në Kosovë në një vizitë treditore. Ai sot po ashtu do të takohet me kryetarin e Komunës së Prishtinës, Përparim Rama.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.