Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sot shënohet 24-vjetori i Masakrës së Poklekut dhe Çikatovës së Vjetër

NULL NULL
17.04.2023 07:41
Poklek Masakra

24-vjet janë bërë sot nga masakra e Poklekut dhe Çikatovë të Vjetër në Drenas, ku u vranë 77 civilë nga policia serbe, gjatë vitit 1999.

Në mesin e viktimave ka foshnje, fëmijë dhe të mitur nën moshën 18-vjeçare.

Për nder të këtyre masakrave presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti do të bëjnë homazhe, transmeton Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.