Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sot në kuvend mbahet ceremonia falenderuese për gazetarët ukrainas

NULL NULL
24.02.2023 07:40

Me rastin e shënimit të njëvjetorit të fillimit të agresionit rus në Ukrainë, sot në Kuvendin e Kosovës do të mbahet ceremonia e dorëzimit të letrave të falenderimit për gazetarët ukrainas të strehuar në Kosovë, përcjell Klankosova.tv.

Duke filluar nga ora 13:15, në këtë ceremoni do të mbajnë fjalim Presidentja e Republikës, Vjosa Osmani; Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca; Kryeministri i Republikës, Albin Kurti dhe përfaqësuesi i gazetarëve ukrainas në Kosovë, Luidmyla Makei, njofton Kuvendi i Kosovës përmes deklaratës për media.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.