Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sot mblidhen dy komisione parlamentare

NULL NULL
08.12.2023 07:27
Komisionet
Komisionet

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione do të mblidhet sot.

Ata do të diskutojnë për rolin e institucioneve të Kosovës në parandalimin dhe luftimin e rasteve të dhunës në baza gjinore dhe dhunës në familje.

Gjithashtu, do të flitet edhe për të arriturat dhe sfidat, njofton Klankosova.tv.

Po ashtu sot do të mblidhet edhe ai për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim që do ta shqyrtojë Projektligjin për organizimin e tregut për produktet bujqësore si dhe atë për ndryshime klimatike.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.