Sot mbahet Samiti i Parisit për dialogun Kosovë-Serbi

Sot mbahet Samiti i Parisit për dialogun Kosovë-Serbi

NULL NULL
5 muaj më parë

Këtë mëngjes do të mbahet Samiti i Parisit që shënon rifillimin e dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Në këtë samit Kosova përfaqësohet nga Kryeministri Avdullah Hoti, ndërkaq Serbia nga presidenti i saj Aleksandër Vuçiq, transmeton Klan Kosova.

Kjo ngjarje do të zhvillohet me anë të një video-konference, që do të drejtohet nga Presidenti i Francës, Emmanuel Macron dhe Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel.

Pallati Presidencial i Francës nuk i referohet Kosovës si Republikë, Serbisë po