8:27, 10 Tetor 2019

Komuniteti LGBTI, përkrahës dhe aktivistë, sot organizojnë “Paradën e Krenarisë”.

Parada do të zhvillohet në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë duke filluar nga ora 11:30, njofton Klan Kosova.

Kujtojmë se të hënën është bërë hapja e “Java e Krenarisë” me ç’rast ishte prezent presidenti Hashim Thaçi dhe ambasadori amerikan, Philip Kosnett.

Për t’u informuar më shumë rreth kësaj ngjarje, klikoni në likun e mëposhtëm.

Hapet Java e Krenarisë

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë